Faaliyetler

Genç İyilik'ten Darülaceze'ye sevgi dolu ziyaret

Genç İyilik, Darülaceze'de bulunan yaşlılarımızı yalnız bırakmayarak onlara sevgi dolu ziyaretlerde bulundu.


Genç İyilik gönüllüleri yaşlılarımızı unutmadı. Yaşlılarımız Darülaceze' de ziyaret için kapı gözlerken, gönüllülerimiz bu bekleyişi mutlu sona kavuşturdu. Ellerinde rengarenk çiçeklerle odaları ziyaret eden gençlerimiz imkan dahilinde tüm yaşlılarımızla özel olarak ilgilenip muhabbet etmeye çalıştılar.

Bu ziyaretlerin iki taraf için de katkılarının olduğunu düşünüyoruz. Bu ziyaretler gençlerimize, yaşlı insanlarımızın mutlululuklarına sebep olunca yüzlerindeki bir tebessüme şahit olarak "iyilik" kadar basit ama kapsayıcı bir kavramın önemine, insan üzerindeki olumlu etkilerine yakından şahit olma fırsatı tanırken, aynı zamanda karşı taraf için de belki aylarca ziyaret edilmeyen, gözleri kulakları genç, çocuk sesine hasret yaşlılarımızın mutluluğuna sebep oluyor.

 

Burada önemli bir noktaya değinecek olursak; Genç İyilik olarak biz farkındayız ki, bu ziyaretlerimizin sürekliliğinin olması en az adımı atarak yaptığımız ilk ziyaret kadar önemli. İlk ziyaretimizde verdiğimiz mutluluğun, neşenin devamı ve belli periyotta sürekliliği olmadığı sürece tam manada hedeflenen amaca ulaşılmamış sayıyoruz. Bizlerin siz değerli iyilik severlere tavsiyesi de bu yönde; eğer Darülaceze veya yetim ziyaretleri yapmayı planlıyorsanız bu ziyareti tek seferlik planlamayın. Ziyaretlerinizi bir sene içerisinde belli aralıklarla olacak şekilde ayarlayın. Böylece tek sefere mahsus mutlu, sevgi dolu bir ortam oluşturup, tekrar ziyaret etmediğinizde onların beklentilerini boşa çıkarmamış olursunuz.