Faaliyetler

1. Genç İyilik Bölge Hanımlar Buluşması

Genç İyilik Hanımlar Komisyonu tarafından organize edilen 1. Genç İyilik Bölge Hanımlar Buluşması 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Darıca Hüma Hatun Diriliş Kampı’nda gerçekleşti.


Genç İyilik Hanımlar Komisyonu tarafından organize edilen 1. Genç İyilik Bölge Hanımlar Buluşması 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Darıca Hüma Hatun Diriliş Kampı’nda gerçekleşti. 200 kişilik bir katılımla gerçekleşen organizasyonda üniversiteli kardeşlerimiz için hem motivasyon hemde “iyilik” temelli bilgilendirme amaçlandı. İyilik kavramının geniş anlamlarına vurgu yapılarak katılımcılara bu geniş kapsamlı kavram hakkında yeni ufuklar kazandırılmaya çalışıldı.

 

Genç İyilik ev sahipliğinde tertip edilen programda, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN, AFAD Genel Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU, Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep KOÇAK, Genç İyilik Başkanı Ahmet KÖSE çok sayıda üniversiteli öğrenci ile buluştu.

Organizasyonda konuşma yapan Kızılay Genel Müdürü Sayın Dr. İbrahim Altan ve AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu, kurumlarının çalışmalarından, gençlere ve gençliğe verilen önemden, yapılan tüm faaliyetlerin “iyilik” temelli olduğundan bahsederek, gençlere bu tarz organizasyonlara profesyonel veya gönüllü olarak hayatlarının bir kesiminde yer vermelerini tavsiye etti.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz ise Deniz Feneri’nin 1996’da bir TV programı ile başlayıp 23 yıla ulaşan iyilik hikayesini katılımcılarla paylaştı. Cengiz “Gençler, bizler bu yapıları kurduk, geliştirdik, devam ettiriyoruz ama iş artık sizde. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı sizlerin devralma zamanı geliyor.” dedi. Farklı üniversitelerden bir araya gelen gençler birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı da buldu. Program plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimleriyle son buldu.

 

Organizasyona dahil olan üniversiteler: Marmara Üniversitesi. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi.

Genç İyilik Hüma Hatun Diriliş Kampı Genel Video